• çekim alanlarıDoğum, Düğün, Nişan
  • çalıştığı bölgelerTüm Bölgeler
  • Toplam Tecrübe12 yıl
  • Video ÇekimiEvet
  • Stüdyo ÇekimiEvet
  • Dış Mekan ÇekimiEvet
  • Yurt Dışında ÇekimEvet
  • Eğitim Veriyor Mu?Evet

hakkında

Derya Engin Fotoğraf

biyografi

İflah olmaz bir "sonbahar" aşığıyım. Her sonbahar etrafımı saatlerce hayran hayran seyredip "Şu yaprakların rengine, bulutların grisine bak, çok güzeeeeel!" derim.

Kedileri pek severim ama köpeklere karşı da boş değilim..

Saçımı siyaha boyarım, evimin duvarlarını beyaza. Kıyafetlerim mordur ama en sevdiğim renk sarı.

Üzerinde baykuş ve kurukafa olan herşeyi satın alma eğilimindeyim.

Yaz kış demem güne Türk kahvesi ile başlar, çay ile devam ederim. Hızlı bir çay içicisiyim.

İyi bir metal dinleyicisiyim. Metal dinlemediğim zamanlar genelde jazz, etnik müzik veya yağmur sesi dinlerim.

Amatör gurme, profesyonel gezginim. Gittiğim yerlerde hikaye anlatan fotoğraflar çekmeyi severim.

En çok da düğün ve doğum fotoğrafı çeker ve her seferinde çiftlere beni de bu özel günlerine dahil ettikleri için içten içe minnettar olurum. Bir de bu güzel insanlarla tanıştığım ve arkadaş olduğum için kendimi çok şanslı sayarım.

Ayrıca bir "iyi,temiz,adil gıda" aktivistiyim. Çarpık endüstriyel gıda pazarına karşıyım, TEMA gönüllüsü ve Slow Food üyesiyim.

aldığı eğitimler

Fotoğraf - Marmara Üniversitesi

Temel Fotoğraf Eğitimi - İFSAK

Doğum Fotoğrafçılığı Eğitimi - İFSAK

Düğün fotoğrafçılığı Eğitimi - Fujifilm

ödüller

İlk 20 listeme ödülü - 2015 - WPJA

aldığı yorumlar

Türkan Korkmaz
17.02.2016

Derya ile nişan cekimimizi gerçekleştirdik. Kısmetse bundan sonraki her cekimimizi derya yapsın istiyorum. Çekim öncesi heyecanlı nasıl olacak derken sonradan çekim bitsin istemedim. Her şey çok doğal ve harikaydı. Şimdi bir sürü anım var nisanimda ilgili. Düğün çekimlerini iple çekiyorum :) Deryayı çok seviyorum. O bizim fotoğrafçımız değil arkadaşımız oldu :)

Ömür Duran
15.02.2016

Albüme baktığım ilk anda dilimden dökülen cümleler " iyi ki yaptırmışım ve iyi ki de "Derya'ya " yaptırmışım oldu...Meleklerimin her anını ölümsüzleştirip, bana bu dünyada sahip olabileceğim en kıymetli hatırayı bıraktı...Ve anladım ki bu iş tesadüflere bırakılmaz..işini severek yapan, enerjisini fotoğraflara yansıtan Derya'm..iyi ki varsın..!

Ayşegül Zorbozan
15.02.2016

Şiddetle tavsiye ederim (: En özel anlarda gerilmeden kasılmadan gayet doğal ve güzel fotoğraf isteyenlere duyrulur efenim pişman olmayacaksınız...

Aslı Çetinkaya Güven
15.02.2016

Derya sayesinde düğün günümüzden geriye çok güzel anılar kaldı. Nikah davetiyelerimize ve şekerlerimize de imzasını atarak içimize çok sinen seçimler yapmamıza yardımcı oldu. En önemlisi, o gün bize gerçekten arkadaş oldu:)

Zümrüt Ertaş
08.02.2016

Derya'nın fotoğraflarının güzelliği zaten kendisi için konuşuyor; ama bundan da öte öyle güzel bir pozitif enerjisi var ki, ister istemez tüm fotoğraflara yansıyor :) konseptiniz ne olursa olsun; düğün, doğum, trash the dress; fark etmez - eğer "kasıntı" fotoğraflar istemiyorsanız, fotoğraf çekimi başlı başına bir stres unsuru olmasın, tam tersine keyif aldığınız eğlenceli bir aktiviteye dönüşsün, özel gününüze ait harika anılar yakalansın istiyorsanız; gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Derya kesinlikle en iyi seçim!

Melek Aksözek
05.02.2016

Ekim ayında hamilelik çekimi için bir araya geldik Derya'yla. Bizim için ailece çok güzel ve eglenceli bir deneyimdi. Kasılmadan, zoraki sacma sapan pozlar vermeden, siz gununuzu yaşarken o da sizi fotografliyor. Şimdi dönüp baktığımda ne kadar iyi yapmisim diyorum. Geçen zaman geri gelmiyor lakin Derya sizin için zamanı durduruyor.

Ebru Çelik
05.02.2016

Bende ablamin ve ablamin arkadaslarinin dugununde tanistim mayista yine bir dugunumuz var insallah dis cekimde yine birlikteyiz

Funda Tekin
04.02.2016

Sırf fotoğraflarımizi Derya Engin ceksin istedigimden bir çocuk daha yapabilirim :)

Burcu Diren
04.02.2016

Bizim gibi şaşkın bir çiftten bile, efsane olan "kırmızı saçlı kırmızı balonlu gelin" ve "kuyu başı" karelerini çıkardı. Yaratıcılığı ve profesyonelliğinden asla şüphe etmem. Sayesinde çok eğlenceli ve unutulmaz bir çekim yaptık.

Derya Engin ile çalışmayı düşünenler için senin deneyimlerin çok önemli.

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Derya Engin hakkında yorumlarını paylaş.

YORUM EKLE