• çekim alanlarıDüğün, Nişan
  • çalıştığı bölgelerTüm Bölgeler
  • Toplam Tecrübe36 yıl
  • Video ÇekimiEvet
  • Stüdyo ÇekimiEvet
  • Dış Mekan ÇekimiEvet
  • Yurt Dışında ÇekimEvet
  • Eğitim Veriyor Mu?Evet

hakkında

Mustafa Turgut Fotoğraf

biyografi

Modern düğün fotoğrafçılığının Türkiye’deki öncüsüdür.

Türkiye’de ilk Türkçe kaynak olma özelliğini taşıyan “Dügün Fotoğrafçılığı” kitabı 2013'de; ikinci kitabı, Yapı, Mimari ve Gayrimenkul Fotoğrafçılığı, 2014'de yayımlandı. 2008-2010 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fotoğraf Bölümünde “Fotoğraf ve Pazarlama İletişimi” dersini yürüttü. 2010-2012 yılları arasında Işık Üniversitesi G.S.F. Görsel İletişim Tasarımı Bölümünde “Stüdyo Fotoğrafçılığı” dersini yürüttü. Fotoğrafçılığın bütün alanlarında; profesyonel ve amatör seviyede eğitimler ve workshoplar düzenlemektedir.

2017 yazında hafta içi planlanmış çekimlerde %30 indirim uygulanacaktır.

aldığı eğitimler

Fotoğraf A.S.D. - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

ödüller

Kodak Portre ve Düğün Fotoğrafı Yarışması 2.lik ödülü - Kodak Near East

aldığı yorumlar

ahmet pazvantlar
07.06.2017

Mukemmeli arıyorsanız eğer; Mustafa Turgut'un saygıdeğer ahlak ve sanatına teslim olmalisiniz.

Hakan Çervatoğlu
06.06.2017

Valla bi daha olma ihtimali zayıf ama tekrar evlenirsem fotoğraflarım sende :-)

Demet Tangün
06.06.2017

Mustafa Turgut, özel günümüzün ölümsüzleşmesi için muhtesem bir çalışma yapti. Hem çekim sırasında çok eğlendik beraber, hem de yıllar sonra sıkılmadan ve zevkle tekrar tekrar bakabildiğimiz bir fotoğraf koleksiyonumuz oldu. Işık ve gölgeler, derinlik, kompozisyon, renkler… Resimlerimizde herşey öyle güzel ki hepsi adeta birer sanat eseri…

Hasan ERDEMİR
06.06.2017

Çocuklarımızın anılarını geleceğe taşımak için bekliyoruz...

Ercan Erkü
06.06.2017

Nasıl iş yapılır? Nasıl titiz çalışılır sorularının cevabını görmek isteyen Mustafa Bey'le çalışabilir.

Tolga Özden
06.06.2017

İşine saygısı, kaliteden ödün vermeyen yapısı, güçlü teorik / pratik altyapısıyla çektiği ne olursa olsun; sonuçların mükemmel olacağına ve sizi de mutlu edeceğine eminim. Mutlaka tavsiye ederim.

Özge Metin
05.06.2017

Hayatımızın en güzel ve en özel anını kısıtlı zamana sığdırıp, yorgun hatıralarımız olsun istemedik. Düğün sonrası güneşli nefis bir havada, çiçekler ve kuşlar arasında, cıvıl cıvıl çok güzel çekimler yaptık. Sevgili Mustafa Turgut’tan gelen sıra dışı bir teklifle kendimi denizin serin sularında buldum.. Denizin içinde muhteşem fotoğraflar, uçuşan duvak, çıplak ayaklar, dalgaların sesi, rüzgar... O kadar keyifli bir çekim ortamı sağladı ki bize, neşemiz de resimlerimize yansıdı.

İşte ömrümüze eklediğimiz en güzel anıların olduğu bir günden geriye kalanlar… En mutlu ve en heyecanlı günümüzde tüm içtenliğin, güler yüzün ve samimiyetin ile

yanımızda olduğun için teşekkür ederiz Sevgili Mustafa Turgut..

Zeynep Uluer
05.06.2017

Sizi ilk duyduğum günü hatırlıyorum ve sitenize girip herkesin evlilik resimlerine hayran kaldığımı hatırlıyorum. Simdi kendi düğünümün unutulmaz hatıralarını bize yarattiğiniz için teşekkür etmek istiyorum! Gerçekten bizim gözümüzdeki parıltıyı yakaladınız, eminim bu özel yeteneğiniz ile Türkiye'de sayısız parıltılar yaratmaya devam edeceksiniz! Ellerinize çok çok sağlık, sizi hiç unutmayacağız ve yakında başka fotoğraf fırsatları yakalayabilmek dileğimizle...

Meltem Ayten
05.06.2017

Resimlerimizin provasına baktık ve nihayet pozlara karar verebildik ;)) Hepsi çok güzel ve seçmek bizim için çok çok zor oldu. Bu güzel ve cok özel günü en güzel şekilde fotoğraflandırmışsınız, gerçekten çok basarılı, provalara bakan herkes hayran kaldı. Çok çok teşekkür ederiz.

Ann Sophie - Herman Özgan
05.06.2017

Çok teşekkürler güzel resimler için.. Sizinle çalışmak çok rahattı ve bizi çok memnun etti. Fotoğraflara baktık ve hangisini alacağımızı şaşırıyoruz..

Çiğdem Durmuşoğlu
05.06.2017

Daha önce İngiltere'de yaşadığım dönemde, fotoğraf konusunun şöyle bir geçiştirilen bir şey olmadığına tanık olmuştum. Öyle ki; aynı evi paylaştığım ailenin çocukları için anneanneleri, doğum günlerinde hediye olarak eve fotoğrafçı göndermişti. Ve evin içinde, bahçede, çocukların doğal davranışları, normal halleriyle fotoğrafları çekilmişti. O gün bu durumdan çok etkilenmiştim.Düğünümüz öncesi de bir tesadüf sonucu çekmiş olduğunuz düğün fotoğraflarıyla karşılaştım, fotoğraflara baktığımda hayran olmuştum. Ve aklıma İngiltere'deki fotoğraf çekimleri geldi. Stüdyoyu ziyaret edip diğer çalışmaları da gördükten sonra sizinle çalışmak konusunda doğru bir karar verdiğimi düşündüm. Başlangıçta Sarp (eşim) ve annesi bunu gereksiz görmüştü, fakat Sarp stüdyoya gidip poz vermek de istemiyordu. Laf aramızda; arkadaşlarımızın düğün albümlerine baktığımızda, verdikleri pozlara da gülüyorduk.

Fotoğrafları elimize aldığımız gün, ne kadar haklı olduğum ve kararımın doğruluğu ortaya çık

Banu - Murat
05.06.2017

Mustafacım,Öyle güzel fotoğraflar çektiğin için nazar değdi galiba...

İşin şakası, fotoğrafların buradaki (İsviçre) insanlardan da çok beğeni topluyor.. Aslında, bana burası pek yaramadı sanırım. Bir de burası altın kafes gibi... Ben ise, İstanbul'un pisini, kokusunu, güzelini, iyisini - kötüsünü arıyorum. Ve en önemlisi insanlarını... İnan güzel resimlerin bana burada çok moral oluyor..

Defalarca o en çok sevdirim insanların fotoğraflarına bakıp bakıp mutlu oluyorum..

Sıla - Tobias
05.06.2017

fotoğraf meselesi, düğün organizasyonunun gerçekten de en angarya kabul ettiğimiz kısımlarındandı ve "kimin çektiği çok fark etmeyecek, nasıl olsa yüzlerinde zoraki gülümsemelerle, sopa yutmuş gibi duran, zorla verdirilmiş pozlar yüzünden komik görünen çiftlerden biri olacağız fotoğraflarda..." diye düşünüyorduk. Neyse ki yakın bir arkadayım vasıtasıyla Mustafa Turgut'tan ve çalışmalarından haberdar olduk. Web sitesindeki fotoğraflara göz atar atmaz kararımızı vermiştik. Böylelikle hem canımızı sıkan fotoğraf konusu çabucak halloluverdi, hem de evlilik fotoğrafları konusundaki fikrimiz değişti, hem de birbirinden hoş ve doğal fotoğraflarımız oldu. Şu anda bu web sitesine göz atıyorsanız, çok fazla bir şey söylememize gerek yok aslında...Belki ufak iki tavsiye sadece...1- Mutlaka fotoğrafların bir kısmı siyah-beyaz olsun, renkliler de çok güzel ama siyah beyaz fotoğraflar gerçekten bambaşka... ve 2- Giyinme - hazırlık aşamasında da mutlaka çekim yaptırın, bu aşamada

Ayşan Dursun
05.06.2017

Düğün günüm hayatımın en özel günüydü...

Yeniden evlensem emin olduğum iki şey var, yine esimle evlenirdim ve yine fotoğraf için Mustafa Turgut'u seçerdim. Hatta o gün tüm gün boyunca onu yanımdan ayırmaz, evden kuaföre fırlama anımdan baslayarak; saçlarım bigudilere sarılmış durumda istediğim topuz olmazsa ne yaparım endişesiyle beklerken, ayakkabımın altına bir ordu genç ve bekar bayanın liste yaptığı an gülmekten ölürken, nikah masasına yürürken, salondaki herkes biraz sonra atacağımız imzanın anlam ve önemini düşünürken, aslında eteğimi toplamazsam tökezleyip her şeyi mahveder miyim diye düşündüğüm anin ve gecenin sonunda artık saçlarımın dağılmasını önemsemeden yalın ayak yerimde zıpladığım anlar gibi bir çok özel karenin de fotoğraflanmasını isterdim... Çünkü elimde kalan en somut şey o gün beraber olduğumuz bir kaç saatlik çalışma neticesinde bu çok özel yaşanmışlığı yansıtan ve asla geri gelmeyecek o anları sabitleyen fotoğraflar oldu...Kendimi masal ülkesi prensesi zan

Esra Gül - Fabrizio Jauch
05.06.2017

Merhaba Mustafa Bey,

Bize neredeyse 4 yıl sonra düğün hediyesi yaptınız, çok teşekkür ederiz.Biliyorsunuz çekimden çok memnun kalmış, sizin çektiğiniz fotoğraflarla 3-4 albüm yapmıştık. Şimdi hediye ettiğiniz ve de hakikaten çok güzel basılmış olan fotoğraflarımızı kızımızın odasına asacağız. Şans eseri geçen hafta İstanbul'daydım, Zeynep bu posteri getirdi, ben de buraya İsviçre'ye getirdim, eşim çok şaşırdı, sevindi.. Güzel çalışmalarınızın devamını dilerim, hakikaten bu isin hakkını veriyorsunuz..

Sevgiler..

cem ozel
05.06.2017

İnsan güzel olunca ,çalışmalarınada o güzellik yansıyor.

Mustafa Turgut ile çalışmayı düşünenler için senin deneyimlerin çok önemli.

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Mustafa Turgut hakkında yorumlarını paylaş.

YORUM EKLE