• çekim alanlarıDüğün, Nişan
  • çalıştığı bölgelerTüm Bölgeler
  • Toplam Tecrübe19 yıl
  • Video ÇekimiHayır
  • Stüdyo ÇekimiEvet
  • Dış Mekan ÇekimiEvet
  • Yurt Dışında ÇekimEvet
  • Eğitim Veriyor Mu?Evet

hakkında

Pınar Tuncer Fotoğraf

biyografi

"öncelikle söylemeliyim ki; ben bir düğün fotoğrafçısı değilim..."Fotoğrafçı"yım... Kendini belli bir alana kısıtlamak, sanatı - hayal gücünü kısıtlamaktır çünkü... Yapmayı amaçladığım biraz da, aşkı fotoğraf sanatı ile birleştirmeye çalışmak...amacım; klasikleşmiş gelin-damat pozları yakalamak yerine, o özel günü en doğal karelerle, sanki sizi hep o anın içinde yaşatıyormuş gibi canlı kılabilmek... "madem fotoğrafçıyım, fotoğraf çekiyorum, o zaman neden mutlu anlarında insanların yanlarında olmayayım ki..." dedim birgün kendime..bu yolculuk böyle başladı..."

__________________________

Pınar Tuncer, İstanbul doğumlu...

Eğitimini Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv Bölümünde tamamladıktan sonra kurgu ve yayın yönetmeni olarak çalışma hayatına başlamıştır. Öğrencilik döneminde hobi olarak başladığı fotoğrafçılığa, okul döneminden sonra freelance çalışmalarıyla da devam etmiştir. 12 yıldır profesyonel olarak, fotoğrafçılık yapmakta, beraberinde dijital tasarım alanındaki çalışmalarını da sürdürmektedir. "DarkArt" adını verdiği ilk kişisel sergisini 2011 yılında Teşvikiye NişArt Galeri'de sergilemiş, 2012 yılında Kadir Has Üniversitesi'nde fotoğraf seminerleri düzenlemiştir. Fotoğrafçılığın yanısıra; profesyonel fotoğraf eğitmenliği, senaristlik, kısa film ve videoklip yönetmenliği, dergi ve yazılı basında editörlük, metin yazarlığı, fotomuhabirlik ve sosyal medya yönetmenliği de yapmaktadır. İş hayatı haricinde ise, Hayvanları Koruma Derneği üyesi, doğa aktivisti ve henüz bu aşamada çok fazla gidilecek yolu olduğunu düşünen bir yoga aşığıdır.

aldığı eğitimler

Güzel Sanatlar Fakültesi - Beykent Üniversitesi

 

aldığı yorumlar

Gözde & Mehmet
29.02.2016

Elbette 5 yıldızzz ! :) çünkü mekan önerisinden tutun da bir psikolog gibi ruhumuzu da gün boyu tavırları ile mutlu edip rahatlattığı için çok teşekkürler kendisine. Anılarımız mukemmelleşti

Pınar Çelikkol
28.07.2016

Bu kız fazla yetenekli, başka da sözüm yok !

Taner Günce
28.02.2016

Sadece düğün çekimleri değil diğer alanlardaki çekimleriniz de çok başarılı. Tebrik ediyorum.

Duygu Çetinalp
27.02.2016

Pınar'ın öyle pozitif bir enerjisi var ki vakit nasıl geçiyor anlamıyorsunuz. Şöyle durun poz verin olayı yok. Size fark ettirmeden en güzel kareleri yakalıyor. Kararsız kalıp aylarca seçemediğim onlarca fotoğrafçı arasından en iyisini seçmişim. Güzel de bir dost edinmiş olduk . Ne kadar da güzel oldu:)

Koray Temel
27.02.2016

2013 yılında gerçekleştirdik Pınar hanım ile çekiminizi. Soğuk bir kasım günüydü. Biz donduk eşimle ama Pınar hanım donmadı:)))) işini öyle severek yapıyor ki.Kendisini hayvan sever yönü sayesinde tesadüfen tanımıştık.sonrasında çekimlerimizi yaptı. Kendi de kalbi de güzel insan sana tekrar teşekkürler.

Merve Bayrak
27.02.2016

Hayvansever ( özellikle kedisever) , yazdıkları da fotoğrafları kadar hayran olunası mükemmel sanatçı !!! ❤

Drago
27.02.2016

Pınar hanım gibi bir objektif az bulunur...

gönül rahatlığı ile kendinizi ona teslim edebilirsiniz

Nurgül ve Hakan
25.03.2016

BİR "PINAR TUNCER İLE FOTOĞRAF ÇEKİMİ" ANLATILMAZ YAŞANIR DİYORUM. SADECE FOTOĞRAFÇI OLARAK DEĞİL, KİŞİ OLARAK DA TANIDIĞINIZDA KENDİNİZİ ŞANSLI HİSSEDECEĞİNİZ MÜKEMMEL BİR İNSAN. BAŞARILARINI TAKİP ETMEYE DEVAM EDİYORUZ. TEŞEKKÜRLER PINAR HERŞEY İÇİN.

HUYSUZ GELİN NURGÜL & FOTOJENİK HAKAN :))))))))

Gelin Duygu :)
16.05.2016

Fotoğrafçı ararsanız çok ama biz şanslıymışız ki bir sanatçı ile çalışma imkanı bulduk. Pınar hanımı arkadaş tavsiyesi ile tanıdık.Arkadaşımın nikah fotoğraflarını çekmişti. Biz kendisi ile tam gün çekim yaptık. Tüm gün bizi güldürdü:)) çok neşeli ve pozitif bir insan gerçekten. Poz verme yeteneğiniz yoksa kesinlikle mucize yaratıp en iyi pozlarınızı yakalıyor. Bizim gibi kamera fobisi olan kişileri bile en güzel şekilde fotoğrafladı. Çok teşekkürler, iyi ki yanıdık :) <3

Ahmet Gültepe
16.05.2016

Elindeki 50 D ile, pahalı makinelere meydan okuyan kadın !

Mehmet Ş.
13.05.2016

Sıradan beklentileri olan Pınar'a gitmesin bence. Sanattan anlıyorsanız ve gerçekten güzel kalpli bir insanla çalışmak istiyorsanız tavsiyemdir. İş aracılığıyla tanıdığım, sonrasında kalıcı dostluğundan mutluluk duyduğum kişidir.

Tuğçe Akgül
10.11.2017

tüm bitmek bilmeyen isteklerimizi sabırla karşılayıp en iyi şekilde gerçekleştirdiğin için çok teşekkürler Pınarcım. başka bir fotoğrafçı bu kadar sabırlı ve özverili olamazdı. binlerce kez kalp... ^.^

Burçin ve Doğu
06.10.2017

10 kere evlensem 10 kez Pınar Tuncer ile fotoğraf çekimlerimi gerçekleştirmeyi isterim. Güzel günümüzde kendisine güvenip her saniyemizi teslim ettiğimiz için çok memnunuz. teşekkürler.

Şervin Necefpur
05.03.2016

Çok sevdiğim bir dostum, ve ayrıca benim markamın ilk moda çekimimi, dünyaca unlu manken Günay Musayeva'yla çeken efsane fotoğrafçı! ❤️

Bengül Peker Kayataş
04.03.2016

o harika bir fotoğrafçı. ne istediğinizi anlayan, insanı yormayan. telaşenizi anında yokedebilen. müthiş bir sanat ruhu var. en özel günümüzü fotoğrafladı. iyi ki sözünü dinleyip gelinliğimi bol bol kirletmişim:)

Bilge Karagür (MorBy Cast Ajans)
03.03.2016

Pınar hanım ile 2014 yılı Temmuz ayında cast çekimlerimizi gerçekleştirdik. Sürekli kendisiyle çalışmalarımız oldu sonrasında. İşinde gayet titiz ve düzgün, dakik çalışan bir insan. Sanatçı olunmaz doğulur derler ya tam da o şekilde işte:) farklı ve özgün bir bakış açısı var. başarılar dilerim...

Pınar Tuncer ile çalışmayı düşünenler için senin deneyimlerin çok önemli.

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Pınar Tuncer hakkında yorumlarını paylaş.

YORUM EKLE